UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба закликав українців повернутися з-за кордону і «допомогти боротися»

Посадовець просить повернутися і зробити особистий внесок у перемогу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав українців, які виїхали з країни під час повномасштабного вторгнення Росії, повернутися і допомогти захищати Батьківщину.

Про це він сказав у інтерв'ю The Irish Times.

Читайте також: Ера нейтралітету та миру в Європі закінчилася – Кулеба

«Ми поважаємо індивідуальний вибір кожної людини, але ми також закликаємо всіх українців, які виїхали з країни з початку повномасштабного вторгнення, розглянути можливість повернення додому. Розуміємо, що дехто не може мати такого вибору через стан здоров'я або інші особисті обставини. Але тих, хто має вибір, ми запрошуємо повернутися і своїм особистим внеском допомогти Україні боротися і вижити», − заявив посадовець.

Читайте також: Зеленський заявив, що в Україні працюють 30 млн громадян, насправді їх вдвічі менше

Кулеба додав, що в України немає іншого вибору, окрім як битися за своє право жити, відновлення територіальної цілісності та справедливий мир.

«Люди, безумовно, дуже втомилися... але те, що ми втомилися, не означає, що ми готові здатися. Навпаки. Українці занадто добре знають зі свого минулого, що ціна свободи висока, але ціна несвободи та окупації набагато вища», − підсумував міністр.

Нагадаємо, раніше Кулеба говорив, що для України немає альтернативи членства у Північноатлантичному альянсі. Він додав, вступ у НАТО є принциповою позицією держави. За його словами, у кожній безпековій угоді з іншими державами вказано, що вони не замінюють членство в Альянсі.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи потрібно стати на військовий облік 17-річним за кордоном

Згідно з даними ООН, кількість зареєстрованих у країнах світу вимушених мігрантів із України становить понад 6 мільйонів осіб. Чи планують вони повертатися до України? Чи вірять у перемогу України й відновлення? Що стримує людей від повернення додому, крім безпекових чинників?

Лабораторія законодавчих ініціатив провела комплексне дослідження вимушених мігрантів із України. Основні висновки − в статті «Чинники (не)повернення: чому українці залишаються за кордоном під час війни та можуть не повернутися після?».