UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба розкритикував Захід за зволікання у створенні трибуналу над РФ і передачі заморожених активів Україні

Ситуація зайшла у глухий кут.

Керівник МЗС України Дмитро Кулеба засудив країни Заходу за відсутність прогресу у створенні трибуналу для судового переслідування російських лідерів і в питанні повернення заморожених активів РФ.

Він зазначив, що ситуація знаходиться у своєрідному глухому куті, пише AFP.

«На жаль, ми перебуваємо у своєрідному глухому куті з обох питань, тому що у нас є розбіжності з першого питання, а по другому явно бракує політичної волі», - сказав Кулеба.

Читайте також: МЗС України: Спецтрибунал має засудити близько 20 топпредставників політичного і військового керівництва РФ

Кулеба заявив, що група G7 «твердо стоїть» на позиціях створення трибуналу, заснованого на українському законодавстві. Однак це не дозволить позбавити імунітету президента Росії Владміра Путіна та інших топчиновників РФ.

«Неможливо пояснити українцям, що у нас може бути трибунал без Путіна на лаві підсудних», - наголосив генеральний прокурор України Андрій Костін.

Замість цього українські чиновники наполягають на створенні міжнародного суду, схожого на Нюрнберзький трибунал після Другої світової війни. Влада також наполягає на поверненні російських активів в Україну, щоб допомогти у відновленні країни.

Із моменту повномасштабного вторгнення Москви західні санкції призвели до заморожування близько 300 мільярдів євро валютних резервів Центрального банку Росії по всьому світу.

«Через півтора року я все ще чую від Європи та Америки: ми працюємо над цим. Бракує волі, щоб дійти до логічного завершення. Тож ми маємо це змінити» - підсумував Кулеба.

Читайте також: Росія пропонує Заходу обмін замороженими активами

Раніше Генпрокурор України Андрій Костін закликав заочно судити Путіна та інше військово-політичне керівництво РФ, аби винні за цю війну постали перед судом навіть за умов, якщо їх не затримають. Та є нюанс: МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, але не за злочин агресії. Цю роль може виконати спеціальний трибунал для Росії, до створення якого долучилися вже щонайменше 32 країни світу.