UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба про згадування ЄС у розмові Зеленського та Трампа: Це робочий процес

Через внутрішньополітичну американську кризу цей процес вийшов назовні, зазначив віцепрем'єр.

Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що згадування Еммануеля Макрона і Ангели Меркель у телефонній розмові Володимира Зеленського та Дональда Трампа є робочим процесом в політиці, а не рівнем особистих образ.

"Якщо б ми з вами читали всі стенограми лідерів, які обговорюють, наприклад, Україну між собою, у нас зараз вектор дискусії був би трошки інший. Є реальна дипломатія, реальні процеси. Люди розмовляють, говорять іноді одне, іноді інше – це робочий процес. Тут через внутрішньополітичну американську кризу цей процес вийшов назовні", - сказав Кулеба журналістам.

Він підкреслив, що хотів би почитати розшифровку розмови президента Франції Еммануеля Макрона із президентом РФ Володимиром Путіним, який стосується України.

"І потім ми вирішували б, хто на кого повинен ображатися, і які кризи повинні виникати", - додав Кулеба.

За його словами, Київ надзвичайно цінує підтримку Євросоюзу, зокрема Німеччини та Франції, але є суперечливі питання – повернення Росії до G7 і газопровід "Північний потік-2".

Відповідаючи на питання, чи повинна українська сторона вибачитися після публікації тексту телефонної розмови, Кулеба зазначив: "... ані Меркель, ані Макрон – не новачки в дипломатії. І вони прекрасно розуміють контексти того, що відбувалося, і чудово розуміють ту важливість, яку зараз має Україна, щоб вирішити конфлікт, який почався через російську агресію, для загального положення справ у Європі. Це не рівень якихось особистих образ – це рівень великої політики".

25 вересня Білий дім опублікував меморандум розмови Трампа і Зеленського, яка відбулася в липні. Президент України говорив про те, що президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель роблять не так багато, як могли б, для допомоги в боротьбі проти агресії РФ і посилення санкцій. На його думку, США роблять більше Євросоюзу, особливо в питанні санкцій.

Цього ж дня президенти України і США зустрілись на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Зустріч відбулася на тлі скандалу, спровокованого телефонною розмовою, під час якої Трамп згадував Джо Байдена – свого ймовірного конкурента на президентських виборах. Американські медіа стверджували, що Трамп вимагав від Зеленського розслідувати "корупцію Байдена" в обмін на надання військової допомоги Україні.

На оприлюдненні тексту розмови наполягали сам Байден і демократи в обох палатах Конгресу. Трамп звинувачення відкидав й дозволив розсекретити і оприлюднити розмову. Тим часом, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила, що нижня палата Конгресу починає процедуру імпічменту.

Як повідомляло DT.UA, оточення Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і ГПУ оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочевського були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.

Докладніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора видання "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".