UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба про остаточний звіт Ірану щодо авіатрощі літака МАУ: "Цинічна спроба приховати істинні причини катастрофи"

Розслідування є упередженим, докази - вибірковими, висновки - оманливими.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розкритикував остаточний звіт Ірану після розслідування технічних причин авіатрощі літака МАУ в небі над Тегераном 8 січня 2020 року. Його відеозвернення публікує пресслужба МЗС. 

Він розповів, що раніше Україна відсилала в Іран понад 90 сторінок з пропозиціями та усіма зауваженнями, як можна провести розслідування. Наша сторона наполягала, аби згодом все це долучили до фінального тексту звіту. 

"Але те, що ми сьогодні бачимо в опублікованому звіті, ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака. Аналіз документу доводить, що Іран провів розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів", - наголосив він.

Міністр вважає, що розслідування Ірану є упередженим, докази - вибірковими, висновки - оманливими.

"Документ не відкриває всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт - це збірка маніпуляцій, мета якої не з'ясувати істину, а виправдати Іран. Іран не знайшов сил, щоб визнати свою відповідальність", - заявив міністр.

Кулеба заявив, що Україна та міжнародні партнери будуть вимагати покарання іранської сторони усіма можливими способами.

Читайте також: Авіакатастрофа МАУ: іранська версія подій "сповнена протиріч" - доповідач ООН

Остаточний звіт з технічного розслідування стане підґрунтям, на якому в подальшому базуватиметься як кримінальне розслідування, так і визначення відповідних сум, компенсацій, щодо яких тривають переговори з іранською стороною.

Трагедія з літаком «Міжнародних авіаліній України» – далеко не єдиний приклад втручання в діяльність цивільної авіації, що призвело до катастрофи такого масштабу. Перші роковини спонукають підбити проміжні підсумки, а також спробувати відповісти на принаймні частину запитань, а саме: як і чому це сталося та хто винен і яке покарання на нього чекає? Відповіді – у статті Євгена Єніна «Трагедія рейсу PS752. Рік потому» у ZN.UA.