UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба пояснив, чому Росію не запросили на перший Глобальний саміт миру

За його словами, Росія завжди діяла однаково, перешкоджаючи переговорам та не даючи учасникам досягти справжніх вичерпних домовленостей з усього спектра питань.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу для іноземних журналістів заявив, що Росію не запросили на перший Глобальний саміт миру, бо Москва упродовж останніх 10 років перешкоджала перебігу будь-яких перемовин про мир. Про це повідомляє Укрінформ.

"Між 2014 і 2022 роками ми провели майже 200 раундів переговорів із Росією в різних форматах, і Росія завжди діяла однаково, перешкоджаючи переговорам та не даючи учасникам досягти справжніх вичерпних домовленостей з усього спектра питань", – зазначив Кулеба.

За його словами, українська сторона «засвоїла уроки минулого» й не дозволить Росії знову руйнувати мирні зусилля інших країн.

"Тож ми не збираємося повторювати ту саму помилку, і перший Глобальний саміт миру, провести який Україні погодилась допомогти Швейцарія, не передбачає участі Росії, а лише країн, які підтримують і поділяють цілі та норми Статуту ООН і побудовану на них Українську формулу миру", – сказав глава української дипломатії.

Міністр також наголосив, що неможливо укласти мир без однієї з воюючих сторін, якою є Росія, проте на форумі в Швейцарії її не буде.

Читайте також: Bloomberg: Швейцарія запросила Китай приєднатися до Глобального саміту миру

"Ми хочемо, щоб країни, які представляють Європу, Азію, Африку, Північну й Південну Америки на цьому першому саміті узгодили дуже конкретний набір правил і підходів, які стануть відправною позицією майбутнього врегулювання з Росією", – додав він.

Нагадаємо, що на всі зустрічі для обговорення української Формули миру не запрошувалися представники РФ. Про початок підготовки до проведення першого глобального саміту лідерів держав щодо української формули мира оголосила президент Швейцарії Віола Амхерд у січні. За різними оцінками, він може відбутися навесні або влітку цього року.