UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба подякував Конгресу США за підтримку України і санкції проти Росії

Очільник МЗС обговорив з головою міжнародного комітету Палати Представників протидію «Північному потоку-2» і збройній агресії РФ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив з головою комітету із закордонних справ Палати Представників американського Конгресу Грегорі Міксом зміцнення стратегічного партнерства між країнами і протидію російській агресії. Телефонна розмова Кулеби і Мікса відбулася у четвер, 15 квітня, повідомили в МЗС.

Український міністр відзначив особливу роль Конгресу в поглибленні відносин між Києвом і Вашингтоном в сфері безпеки і оборони. Кулеба подякував американським парламентарям за двопартійну підтримку України.

Особливу увагу співрозмовники приділили проблемі «Північного потоку-2» Кулеба і Мікс зійшлися на думці, що цей геополітичний проект Росії становить загрозу енергетичній безпеці Європи, і тому завершення його будівництва не можна допустити.

Конгресмен запевнив главу МЗС у непохитною поддерку державного суверенітету і територіальної цілісності України Сполученими Штатами.

Співрозмовники погодилися з необхідністю подальшого розвитку міжпарламентського співробітництва України та США. Кулеба запросив Микса до Києва після ослаблення карантинних обмежень.

Читайте також: Кулеба попросив у ЄС і НАТО практичної допомоги на тлі нарощування військ Росії

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами.

Лідери США і ЄС закликали Росію до деескалації.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.

Наступного дня Байден ввів у дію черговий пакет санкцій проти РФ.

Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021года: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.