Через бажання Росії розмістити у Криму ядерну зброю Україна буде звертатися до міжнародних партнерів, зокрема й з метою контрзаходів. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, додаючи, що такі наміри Кремля є "глобальною загрозою".
"Це не локальне питання, а глобальна загроза. Будемо використовувати всі можливості для стримування Росії", - заявив він.
Після інформації про те, що Росія хоче розмістити в Криму ядерну зброю, віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що вітчизняне законодавство дозволить розміщення на території України військ США, якщо безпеці нашої держави потрібні будуть додаткові гарантії. Проте згодом в ОП пояснили, що слова Резнікова слід сприймати не як план української сторони, а як гіпотетичне припущення.
На початку липня перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що в окупованому Криму Росія вже розмістила потенційні носії ядерної зброї. Згодом це підтвердила й заступниця представника президента України в АР Крим Таміла Ташева. За її словами, український уряд ще відразу після окупації Криму звернувся до МАГАТЕ щодо ядерних об'єктів на Кримському півострові.
Зазначимо, не так давно Росія почала нарощувати військову присутність в регіоні Чорного моря, а також біля українського кордону. До того ж РФ використовує окупований Крим для демонстрації своєї сили. У зв'язку з цим генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив про те, що Альянс збільшить свою присутність в Чорному морі.
Водночас за даними Міноборони, Росія може протягом року здійснити військову провокацію з боку окупованого Криму, де на сьогодні налічується до 42 тис. військовослужбовців.