У повідомленні йдеться, що 1 березня 2005 року Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу щодо М.Мельниченка, оскільки у той час вважала, що він діяв у стані крайньої необхідності для нібито відведення потенційної шкоди суспільним інтересам, а тому його дії не є злочинними.
У скарзі Л.Кучми відзначено, що у Генпрокуратури не було правових підстав для визнання дій М.Мельниченка такими, які здійснено у стані крайньої необхідності, а, отже, і не було правових підстав для закриття кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КПК України та ст. 39 Кримінального кодексу України.
За крайньої необхідності навіть злочинні дії - якщо їх здійснення усуває іншу більш значну небезпеку для прав і інтересів особи, суспільства і держави - втрачають злочинний характер за умови, якщо цю небезпеку неможливо усунути іншими засобами. Проте М.Мельниченко не тільки не усунув ніякої небезпеки, а навпаки, його дії призвели до трагічної загибелі Георгія Гонгадзе, спровокували суспільно-політичну кризу у країні і заподіяли значної шкоди авторитету та іміджу України у світі, йдеться у скарзі.
Екс-президент вважає, що М.Мельниченко роками не передавав записи правоохоронним органам і не інформував осіб про небезпеку, яка нібито їм загрожувала, а керувався своїми особистими, у тому числі і корисливими мотивами.
Л.Кучма заявив, що він є дуже зацікавленим у тому, щоб було знайдено і покарано як убивць Г.Гонгадзе, так і замовників злочину. «Сталося так, що саме у мене є процесуальні можливості звернутися до Генеральної прокуратури зі скаргою на закриття кримінальної справи проти колишнього майора Мельниченка. Тому я зробив це, а також залишаю за собою право звернутися з цього приводу і до суду. Я наполягаю на тому, що збереження фактичної недоторканності М.Мельниченка під приводом нібито «крайньої необхідності» його дій означає відмову слідства від пошуків справжніх замовників вбивства журналіста Г.Гонгадзе, які організували злочинне прослуховування кабінету президента України і фальсифікували зроблені там записи. Шпигунство, зрада Батьківщині, розпродаж її таємниць, шантаж, наклеп і фальсифікація не мають права залишатися безкарними. Тому я, другий президент України, вимагаю поновлення кримінальної справи проти М.Мельниченка», - наголошується у повідомленні.
Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінальної справи щодо Л. Кучми. Кримінальну справу проти нього порушено 21 березня 2011 року. Л.Кучма звинувачується у перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року).