UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кучма просив передати його повноваження в ТКГ Резнікову – Зеленський

За словами президента, Кучмі складно брати участь у засіданнях в Мінську.

За словами глави держави Володимира Зеленського, голова української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма просив передати його повноваження Олексію Резникоу, який є його першим заступником в ТКГ. Про це заявив Зеленський під час прес-конференції, яка відбувається у київському Маріїнському парку.

"Він є керівником, і він бере участь (у засіданнях ТКГ – ред.). Зараз просто участь така – відео-засідання Мінського процесу", - зауважив Зеленський.

Однак, за словами президента, Кучма визнав, що йому складно. Зеленський додав, що складно кожному учаснику ТКГ, адже це складний процес.

"Дійсно, Кучма звертався до мене і казав, що зараз, коли ми підвищили статус нашої групи, що зараз у нас є Резніков, професійна людина. Він уже на всіх засіданнях в Мінську, він глибоко в процесі. І дійсно, Леонід Данилович казав, що давайте передамо всі мої повноваження пана Рєзникова, це правда, і я завжди кажу правду. Я його попросив, дійсно, мені здається, щоб з того боку, російської сторони було оновлено також склад їх підгрупи. Давайте дочекаємося оновлення складу, і потім ви (Кучма – ред.) вирішите, якщо ви втомилися за стільки багато років вашої складної і дуже важливої роботи в Мінському процесі, добре буде з повагою подякувати вас і з повагою", - повідомив Зеленський.

Читайте також: "Ми перезавантажили Мінську групу" - Зеленський про зміни в переговорах

Раніше повідомлялося про те, що суд зобов'язав СБУ відкрити кримінальну справу через можливе вчинення державної зради представниками української делегації під час переговорів у Мінську. Зокрема, мова йде про Андрія Єрмака та другого президента України Леоніда Кучму.

Зазначимо, що під час засідання ТКГ 11 березня, в якому брав участь Єрмак і заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, сторони підписали протокол про створення так званої консультативної ради. Рішення про створення органу збиралися підписати 25 березня, але через коронавірус цього зробити не вдалося.

ZN.UA опублікував фотокопію протоколу з рішенням про створення консультативної ради. У неї планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. Водночас Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а як так званий "спостерігач-гарант" нарівні з Францією, Німеччиною та ОБСЄ.