Голова зовнішньополітичного відомства Куби відзначив, що Гавана і Вашингтон займають «спільну позицію з низки питань». Він додав, що влада Куби прагне переглянути відносини зі США, «фокусуючись при цьому на гуманітарних проблемах».
Окрім того, Б.Родрігес закликав американського президента Барака Обаму звільнити з в'язниці п'ятьох громадян Куби, визнаних винними у шпигунстві. Він назвав утримання під вартою цих людей «нелюдським».
У 1998 році групу з п'яти кубинців заарештували у штаті Флорида і звинуватили у спробі проникнути на американські військові об'єкти і впровадитися до кіл емігрантів з Карибського острова, які облаштувалися у США. У 2001 році трьох членів цієї групи було засуджено до довічного ув'язнення, а ще двох - до тривалих тюремних термінів.
Кубинська сторона стверджує, що її громадяни не мали наміру завдати шкоди безпеці США і намагалися проникнути в емігрантське середовище лише з метою запобігання терактам проти своєї країни. На батьківщині цим людям було присвоєно звання героїв.