Конституційний суд України у вівторок, 29 вересня, розгляне подання народних депутатів щодо конституційності закону про ринок землі, повідомляє пресслужба суду.
Розгляд провадження заплановано на 10:00 годину, суддями-доповідачами призначено Олександра Литвинова та Ігоря Сліденка.
Автори клопотань стверджують, що земля як об’єкт права власності українського народу є основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. Насамперед це стосується земель сільськогосподарського призначення.
На їх переконання, прийняття закону Верховною Радою відбулося з порушенням процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції. На думку депутатів, питання щодо ринку землі в Україні має бути вирішене лише шляхом всеукраїнського референдуму.
Із поданням до КСУ звернулись дві групи народних депутатів. Представники «Батьківщини» і «За майбутнє» оскаржують конституційність окремих положень закону, переважна більшість депутатів від «Опозиційної платформи-За життя» і деякі колишні та чинні «слуги» вважають, що сам закон не відповідає Конституції України.
Нагадаємо, 31 березня депутати прийняли законопроєкт про запуск ринку землі з 1 липня 2021 року. Рішення є серйозним проривом, але відкриття ринку має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять його прозорим і ефективним, зазначили західні партнери України.
Наприкінці лютого 37 депутатів від фракції «Слуга народу» внесли у парламент проєкт закону №3131, який пропонує введення мінімальної податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив фермер.
Чому цей законопроєкт може взагалі зірвати земельну реформу в Україні, читайте у статті В'ячеслава Черкашина «Податок на землю» для ZN.UA.