UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ розгляне законність поправок до регламенту Ради, які внесли через "антиколомойський" закон

Конституційний суд отримав від депутатів відповідне подання.

Конституційний суд України отримав подання народних депутатів щодо відповідності Основному закону змін до регламенту Верховної Ради щодо протидії зловживань парламентаріями своїми правами, повідомляє пресслужба КСУ. За вказані зміни в регламент депутати проголосували для того, щоб прискорити розгляд "антиколомойского" закону у другому читанні.

"До Конституційного Суду України 27 травня надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України в ході законодавчої процедури" від 16 квітня 2020 № 561-IX", - йдеться в повідомленні суду.

Так, народні депутати вважають, що закон про зміни до регламенту Верховної Ради не відповідає низці статей Конституції України. Парламентарії просять суд невідкладно розглянути подання, адже, на їхню думку, мова йде про порушення прав народних депутатів.

У поданні йдеться про те, що при внесенні змін до чинних законів зміст та обсяг існуючих прав і свобод не можуть бути обмежені. Проте, відповідний закон, як зазначили автори подання, передбачає позбавлення народного депутата права належним чином відстоювати законодавчу ініціативу, яка виражається також і внесенням правок і пропозицій до проектів законів.

Читайте також: В ДПСУ повідомили скільки українців залишили на карантин через коронавірус у поїзді "Київ-Москва"

16 квітня Верховна Рада ухвалила №1043 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури". За документ проголосувало 242 депутата. Зокрема, документ спрямований на боротьбу з так званим "законодавчим спамом". Документ прийняли для того, щоб прискорити розгляд "антиколомойського" закону у другому читанні, до якого зареєстрували понад 16 тисяч правок.

Однак, фракції "Слуга народу" не вистачило власних голосів, щоб прийняти закон про зміни до регламенту. Під час засідання Ради депутати наполягали на тому, щоб зміни в регламент були тимчасовими. Однак рішення, яке б зробило зміни тимчасовими, спікер навіть не поставив на голосування. В результаті поправки в регламент Ради хоч і спростили розгляд "антиколомойського" закону, але водночас створили ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії.