UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ продовжив розгляд конституційності закону про люстрацію, не дочекавшись його автора

Рішення озвучив голова суду Юрій Баулін.

Конституційний суд України прийняв рішення продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади" у відсутності співавтора законопроекту, народного депутата Леоніда Ємця, а також автора подання Дмитра Шпенова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Це рішення озвучив голова КСУ Юрій Баулін після того, як судді повернулися з дорадчої кімнати.

Присутній на засіданні народний депутат Єгор Соболєв, який є одним з авторів закону, озвучив протест проти рішення суду продовжити розгляд справи. Свій протест Соболєв мотивував тим, що депутати не були поінформовані про це за десять днів до засідання, а також тим, що Ємець в даний момент працює на засіданнях Венеціанської комісії.

Баулін пообіцяв депутату, що всі сторони провадження будуть вислухані, і надав слово судді Наталії Шапталі слово для доповіді про суть справи.

КСУ решил продолжить рассмотрение закона о люстрации не дожидаясь нардепа Емца, который работает с Венецианскоц комиссией. Соболев высказался четко.

Posted by Sergii Ivanov on 22 жовтня 2015 р.

20 жовтня на сайті КСУ з'явилася інформація про продовження розгляду справи щодо конституційності закону "Про очищення влади".

16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

На засіданні 16 квітня КСУ відклав розгляд справи на невизначений період. З клопотанням про перенесення слухання цієї справи у КСУ звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція "Народний фронт"). Своє клопотання він мотивував тим, що у Верховну Раду внесено законопроект про внесення змін до закону "Про очищення влади", який зніме питання, порушені у конституційних поданнях.

За даними "Громадського люстрационного комітету", з моменту вступу в силу закону "Про очищення влади", в Україні були офіційно люстровано більше 700 високопосадовців, які тепер протягом десяти років не можуть повертатися на держслужбу.