UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ почав розглядати закон про люстрацію

Розглядається положення, згідно з яким посадові особи звільняються з посади не за результатами перевірки, а за фактом не подачі заяви про проходження люстрационной перевірки.

Конституційний суд у формі письмового слухання почав розгляд справи про конституційність положення закону "Про очищення влади".

Виступаючи на засіданні КСУ, суддя-доповідач Олександр Литвинов розповів, що Верховний суд України клопоче про визнання неконституційною ч. 3 ст. 4 закону "Про очищення влади". На думку автора подання, дані положення закону порушують гарантоване Основним законом України право громадян на рівний доступ до державної служби та конституційні принципи презумпції невинуватості і індивідуального характеру юридичної відповідальності та суперечать статтям 38, 61 і 62 Конституції України.

Згідно з законом про люстрацію, особи, які займають посади, що підпадають під люстраційну перевірку, повинні не пізніше, ніж на десятий день з початку проведення перевірки в установі, подати керівнику власноручно написану заяву про згоду на проведення перевірки (або про застосування до них заборони перебування на посаді, або про те, що вони не підпадають під перевірку).

У червні 2016 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Конституційний суд України в будь-який момент може скасувати або призупинити дію основних положень закону про очищення влади.

Детальніше про проблеми з проведенням люстрації в СБУ читайте в статті Олега Кухаренко "Особливо цінні кадри" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".