UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ отримає подання про конституційність судової реформи найближчими днями

Голова ВСУ відмовився прогнозувати рішення Конституційного суду.

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк повідомив, що подання про конституційність окремих положень закону "Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя) буде спрямовано до Конституційного суду найближчими днями.

"Ми фізично ще подання не направили – рішення прийнято, над текстом редакційно ми ще працюємо з урахуванням зауважень, які сьогодні були висловлені учасниками пленуму. Я думаю, що це питання одного-двох днів, і воно буде направлено", – поянил Романюк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок, 3 жовтня.

Голова ВСУ запевнив, що як тільки подання буде направлено інформація про це з'явиться на сайті ВСУ, а за фактом отримання – на сайті КСУ.

За словами Романюка, проект закону порушує норму Конституції щодо суб'єкта, який приймає рішення про ліквідацію суду.

"І за тією Конституцією, яка діяла на час прийняття цього документа, і за тією Конституцією, яка зараз продовжує діяти, до кінця 2017 року - це повноваження президента України, а не Верховної Ради", – уточнив глава ВСУ.

Романюк відмовився прогнозувати рішення, що Конституційний суд прийме у відповідь на подання ВСУ: "Ми очікуємо прийняття мудрого конституційного рішення. А яким воно буде – зараз складно прогнозувати, і я цього не робитиму".

Нагадаємо, 3 жовтня судді Верховного суду України вирішили оскаржити в КСУ положення судової реформи, якими передбачена ліквідація Верховного суду та вищих спецсудів і створення оновленого Верховного суду з касаційними палатами.

Читайте також: Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в проведенні судової реформи

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який запроваджує механізм формування нового Верховного суду і створення замість трьох вищих спеціалізованих судів єдиного органу, у який увійдуть касаційні підрозділу для розгляду кримінальних, цивільних, господарських та адміністративних проваджень за касаційними скаргами. При цьому залишаться суди, які займаються кримінальними і цивільними справами, господарські та адміністративні суди.

Зміни в Конституцію (в частині правосуддя) набрали чинності 30 вересня.

Детальніше про судову реформу читайте в матеріалі "Верховний суд президента" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".