UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ назвав "спробою підриву авторитету" претензії "Слуги народу" щодо розгляду антикорупційного законодавства

В КСУ запевняють, що вирішили розглядати справу в письмовій формі через коронавірус

Конституційний суд відповів на звинувачення депутатів «Слуги народу» про порушення права президента і Верховної Ради брати участь в розгляді справ.

Як повідомляє пресслужба суду, в своїй заяві Конституційний суд зазначає, що змінив форму розгляду справи через епідемію в країні. У КС запевнили, що розгляд справ відбудеться відкрито, не порушить права учасників виробництва.

«Заяви і висловлювання окремих політиків і державних службовців в засобах масової інформації та соціальних мережах на адресу Конституційного суду, які зводяться до звинувачень в« грубому порушенні »судом прав президента і Верховної Ради, є спробою підриву авторитету Конституційного суду», - зазначили судді.

Нагадаємо, 19 жовтня суд через коронавірус вирішив в письмовій, а не усній формі розглядати на відповідність до Конституції скасування відповідальності за незаконне збагачення. Тоді в «Слугу народу» заявили, що суд таким чином грубо порушив право президента і Верховної Ради брати участь в процесах.

Конституційний суд розглядає справу про неконституційність окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» за поданням 47 народних депутатів. Серед них - більшість депутатів «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич, Сергій Льовочкін та Григорій Суркіс.

Депутати вимагають визнати неконституційними статті Кримінального кодексу, що встановлюють відповідальність посадових осіб за незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації, а також вимоги про конфіскацію незаконно придбаного майна посадових осіб.

Крім того, депутати вимагають визнати неконституційним цілодобовий доступ до реєстру декларацій і хочуть скасувати вказівку в деклараціях даних про членів сім'ї та їхнє майно. Також вони просять визнати неконституційним моніторинг НАЗК їхнього способу життя.

У НАЗК вже заявили, що ці умови фактично унеможливлять ефективну перевірку декларацій та конфіскацію незаконно придбаного майна.