UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крім Ляшка ще четверо політиків показали свої бюлетені після голосування – МВС

Фотофіксація бюлетенів і розголошення таємниці голосування є порушенням закону, нагадали в МВС.

Як мінімум п'ять представників політичних партій розголосили результат свого голосування на виборах президента України. Національна поліція перевіряє ці факти і надасть їм правову оцінку, повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

"Факти розголошення окремими представниками політичних партій результатів голосування на чергових виборах президента України 31 березня зафіксовані Національною поліцією України. По них буде прийнято рішення у встановленому законодавством порядку", - сказано в прес-релізі МВС, поширеному увечері в неділю, 31 березня.

У МВС нагадали, що згідно зі ст. 7 закону "Про вибори президента України" голосування на виборах президента України є таємним. Фотографування та відео фіксація результатів волевиявлення виборців у кабінці для таємного голосування, а також демонстрація виборцем його результатів заборонені і вважаються порушенням таємниці голосування.

Ст.159 Кримінального кодексу України (порушення таємниці голосування) передбачає покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних податком мінімумів податків громадян або позбавленням волі на строк від одного до трьох років із забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

Раніше повідомлялося, що голова парламентської фракції "Радикальної партії", кандидат у президенти Олег Ляшко після голосування продемонстрував свій бюлетень на камери і підтвердив, що віддав голос за себе.

Слідом за лідером "радикалів" фото свого бюлетеня з позначкою навпроти прізвища Ляшка оприлюднив у Facebook народний депутат Євген Дейдей. Він обирався до парламенту як представник "Народного фронту", проте з початку 2018 року він голосує синхронно з фракцією Ляшка.

Із розгорнутими бюлетенями після голосування сфотографувалися голова Житомирської ОДА Ігор Гундич і мер міста Сергій Сухомлин ("Блок Петра Порошенка").

Читайте також: Мер Житомира і голова ОДА проголосував з порушенням закону — ОПОРА

Станом на 18:00 Національна поліція отримала 1612 заяв громадян про порушення на виборах у день голосування: незаконну агітації, фотографування бюлетенів, підкуп виборців, пошкодження бюлетенів, винесення бюлетенів з дільниць і неправдиві повідомленнях про замінування. Станом на 18:00 зареєстровано 19 кримінальних проваджень.

В Україні в неділю, 31 березня, проходить перший тур чергових виборів президента країни. Голосування закінчиться о 20:00.

Розповідаємо, що робити в разі порушення виборчого права в день голосування.

Слідкуйте за перебігом президентських виборів в Україні разом з DT.UA.