Голова української делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв заявив, що своїми провокаційними діями з залученням керівництва ПАРЄ Кремль має намір її дискредитувати.
"Зараз ситуація в Асамблеї дуже напружена. Є сили, які використовують керівників Асамблеї в провокаційних візитах, щоб розвалити її. Це свідомі дії РФ на підрив довіри до ПАРЄ, делегітимізація її як органу. РФ вважає, що якщо вона не бере участі в роботі, оскільки не відповідає критеріям Асамблеї, значить, вона буде робити все через своїх агентів, щоб використовувати керівництво Асамблеї для дискредитації цього органу", – цитує політика прес-служба "Блоку Петра Порошенка".
За словами Ар'єва, скандальний візит глави ПАРЄ Педро Аграмунта до Сирії і його зустріч з президентом Башаром Асадом за посередництва росіян, викликає чимало запитань не тільки в української делегації.
"Ми перебуваємо в контакті з нашими колегами і обговорюємо ситуацію візиту до Сирії голови ПАРЄ Педро Аграмунта, голови юридичного комітету ПАРЄ Алана Дестекса, доповідача моніторингового комітету по Україні Жорді Шукла. Буде дуже серйозна розмова в бюро і політичних групах", – повідомив депутат.
Політик також додав, що українська делегація має намір поставити питання, чи зможе Шукла бути доповідачем по Україні у зв'язку з можливим конфліктом інтересів.
"Він брав участь у візиті, організованому РФ, яка є об'єктом доповідей моніторингового комітету по Україні. Ситуація в Україні пов'язана з агресією з боку РФ: це визнано жовтневим резолюціями асамблеї ПАРЄ. Тому зараз треба дослідити й отримати відповіді, чи було фінансування перельоту, проживання з боку РФ для членів ПАРЄ, які відвідували Сирію. І якщо це мало місце, тоді конфлікт інтересів стає вже не уявним, а реальним", – пояснив Ар'єв.
Раніше делегації України, Литви, Польщі та Данії в Парламентській асамблеї Ради Європи засудили поїздку голови ПАРЄ Педро Аграмунта до Сирії разом з російською делегацією. Делегації написали, що дистанціюють себе від поїздки глави ПАРЄ.
Нагадаємо, що в Сирії прибула делегація з депутатів Чехії, Бельгії, Сербії, Італії і Росії, яких очолював голова Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт. Парламентська делегація заявила про своє бажання врегулювати кризу в Сирії.
Аграмунт відкрито взяв курс на повернення Росії до ПАРЄ. Заручившись підтримкою керівників політичних груп Асамблеї, він здійснював візити в Росії.
Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.
Детальніше про спроби Росії повернутися в ПАРЄ читайте у статті Дмитро Кулеба "ПАРЄ: повернення Росії і викрадення Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".