UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль використовує корупцію, щоб підірвати Україну зсередини та підкупляти урядовців  – Нуланд

Україні першочергово треба подолати корупцію, щоб бути міцною, стабільною та суверенною державою, упевнена вона.

Під час слухань в Сенаті щодо затвердження номінантка на посаду заступника Державного секретаря США Вікторія Нуланд привітала нові санкції проти Росії та заявила про те, що корупція – це інструмент, який використовує Кремль, щоб підірвати Україну зсередини та підкупляти урядовців, передає “Радіо Свобода”.

США та Європа мають виступити єдиним фронтом у зусиллях щодо стримування Росії, додала Нуланд.

"Я думаю, ми зробили дуже важливий крок, ухваливши потужний пакет санкцій та заходів, які враховують закриття для Росії доступу до наших фінансових ринків... США можуть протидіяти Росії наодинці, але це нерозумна політика. Ми сильніші, коли ми це робимо разом. Я була дуже задоволена, коли канцлерка Меркель видала паралельне, дуже потужне попередження Путіну стосовно його агресії щодо України та накопичення сил. Ми повинні продовжувати розробляти санкційні пакети разом", – сказала Нуланд.

Вона курувала питаннями України у Держдепартаменті під час Революції гідності й після. Під час слухань вона наголосила на проблемі корупції в Україні та важливості її подолання.

"Перше, що потрібно Україні, щоб бути міцною, стабільною та суверенною державою, це подолати поголовну корупцію. Сполучені Штати доклали велику кількість зусиль заради цього. Але корупція – це інструмент, який використовує Кремль, щоб підірвати Україну зсередини та підкупляти урядовців. Тому це в наших спільних інтересах – працювати над цими проблемами. Підтримка України Конгресом важлива, але вони самі повинні зробити певні кроки, щоб пройти цей шлях", - додала вона.

У разі затвердження в Сенаті Вікторія Нуланд відповідатиме у Держдепартаменті за політичні питання.

Читайте також: Росія заборонила польоти на частиною окупованого Криму та Чорного моря – NOTAM

Раніше Сполучені Штати Америки ввели проти Росії найпотужніші санкції за сім років. За рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь у первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії ).

Учора, 16 квітня, Москва відповіла Вашингтону на введені раніше обмеження - внесла до списку санкцій вісьмох високопоставлених американських чиновників. Серед них колишній помічник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, генеральний прокурор США Меррік Гарланд та директор ФБР Крістофер Рей. 

Раніше апарат директора Національної розвідки США опублікував розсекречений звіт про іноземне втручання у вибори 2020 року, в результаті якого президент Росії керував радикальними зусиллями, спрямованими на очорнення кандидатури Байдена. Росія традиційно все заперечує.