UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль каже, що не варто очікувати зустрічі Путіна та Зеленського після переговорів у Стамбулі

На переговорах не обговорюється питання обміну військовополоненими.

У Кремлі заявили, що не варто очікувати зустрічі президентів Росії та України після переговорів, які мають відбутися у Стамбулі.

"Ні. Просування немає", - відповів речник Путіна Дмітрій Пєсков на запитання, чи є якесь просування на тему можливої зустрічі Владіміра Путіна та Володимира Зеленського і чи можна її чекати за підсумками переговорів у Стамбулі.

Речник Кремля сказав російським державним медіа, що тема обміну військовополоненими не є предметом російсько-українських переговорів: "Це (обміни полоненими) не для переговорів між двома делегаціями. Тому відповіді немає".

Раніше речник президента Туреччини Ібрагім Калін зробив прогноз щодо майбутньої зустрічі глав України Володимира Зеленського та РФ Владіміра Путіна за посередництва Реджепа Тайіпа Ердогана. За його словами, переговори президентів гальмує Путін, він вагається.

Читайте також: Єрмак привітав, що Італія долучилася до консультацій щодо переговорів України з РФ

Нагадаємо, що за даними ZN.UA, отриманими від надійних дипломатичних джерел (їх достовірність також підтвердила британська ВВС ), Росія висунула Україні шість вимог. Перші п'ять із них, як бачиться російському диктатору Владіміру Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмова від руху в НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. «Денацифікація». Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. «Демілітаризація України». Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.