Міністри оборони країн 3 у лютому проведуть зустріч, в ході якої обговорять потенційні ядерні загрози з боку Росії. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на газету Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS).
У нараді групи ядерного планування Альянсу візьмуть участь глави військових відомств країн-членів НАТО за винятком Франції. За відомостями видання, головною темою зустрічі стануть часті польоти російських стратегічних бомбардувальників поблизу повітряного простору країн Північної та Східної Європи.
"Враховуючи стурбованість лідерів цих держав, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в минулі тижні була підготовлена доповідь з аналізом загроз. В ході обговорення документа належить з'ясувати, які наслідки ці загрози будуть мати для ядерної стратегії Альянсу. З Францією, яка не входить до групи ядерного планування, пізніше будуть проведені окремі консультації", - зазначає видання.
Як повідомили в НАТО у відповідь на запит FAS, в рамках патрулювання повітряного простору країн Балтії в 2014 році для ідентифікації російських бомбардувальників винищувачі альянсу здійснили понад 150 вильотів - у чотири рази більше, ніж у попередньому році.
Військовий комітет НАТО схвалив установа міжнародних штабів в Литві та ще в п'яти країнах Центральної та Східної Європи і надасть цю пропозицію міністрам оборони. Штаб, який безпосередньо підпорядковується главі сил союзників у Європі, припускають заснувати у Вільнюсі, поруч з Об'єднаним штабом.
Інші схожі штаби повинні бути засновані в Латвії, Естонії, Польщі, Румунії і Болгарії. Це планується зробити в цьому році.
Установа штабів на початку лютого повинні затвердити міністри оборони НАТО.
Штаб буде "єднанням між національними силами, дислокованими в Литві силами НАТО і головним проводом НАТО в Європі".
Також затверджені плани по створенню сил дуже швидкого реагування і піднято питання про те, що НАТО має переглянути свою стратегію і оцінити нові загрози.