UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу

П'ять країн, які виступили ініціатором створення трибуналу, мають альтернативний план, якщо Рада безпеки ООН не прийме потрібне рішення.

Країни-ініціатори створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи "Боїнга" в Донбасі мають "план Б" на випадок, якщо Рада безпеки ООН не прийме відповідне рішення. Про це розповіла офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца в ефірі телеканалу "112 Україна".

"У нас є - у п'ятірки країн-ініціаторів - "план Б", але зараз не хотілося б вдаватися в подробиці, тому що ми зосереджені на просуванні резолюції щодо створення трибуналу. У разі негативного голосування будемо діяти відповідно", - сказала Беца

Вона додала, що глава МЗС України у вівторок відправився в Нью-Йорк, де разом з міністрами закордонних справ Бельгії, Малайзії та Нідерландів проведе консультації щодо проекту резолюції РБ ООН по створенню міжнародного трибуналу.

"Всі п'ять країн-ініціаторів виступили зі спільною ініціативою створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності осіб, винних у збиванні МН17. Очікується, що ця робота буде завершена до кінця поточного року", - додала представник українського МЗС.

Радбез ООН планує розглянути резолюцію щодо трибуналу по збитого над Донбасом "Боїнгу" 29 липня. На розгляд буде винесено документ, який був запропонований делегацією Малайзії: він кваліфікує авіакатастрофу як "загрозу міжнародному миру і безпеці" і передбачає створення міжнародного трибуналу.

Однак Росія заявила про намір заблокувати рішення Радбезу ООН про трибуналі по Боїнгу.

"Ми будемо голосувати проти. В цьому у мене сумнівів немає. Якщо резолюція набере дев'ять або більше голосів, то це буде вето", - сказав постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін 27 липня.

Питанням, чи є у "п'ятірки" план "Б" задавався на сторінках DT.UA Владимир Кравченко. Він прийшов до висновку, що Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

За створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малазійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, попередньо виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна.