UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кравчук прогнозує зміни до Конституції до 2014 року

Робота Конституційної асамблеї над проектом змін до Конституції буде проходити у два етапи: перший буде пов'язаний з напрацюванням ініціатив правового порядку і має бути завершений до жовтня 2012 року, другий буде полягати в остаточному формуванні проекту змін до Конституції в цілому.

Перший президент України (1991-1994 рр..), глава Конституційної асамблеї Леонід Кравчук прогнозує завершення процесу внесення змін до Конституції до 2014 року.

"Це процес тривалий і складний. Я думаю, що до 2014 року ми повинні його завершити", - сказав він 18 травня на прес-конференції в Києві.

За його словами, робота Конституційної асамблеї над проектом змін до Конституції буде проходити в два етапи. Перший етап буде пов'язаний з напрацюванням ініціатив правового порядку. Кравчук сподівається, що цей етап буде завершено до парламентських виборів в Україні - до жовтня 2012 року.

На другому етапі, за словами глави Конституційної асамблеї, буде остаточно сформований проект змін до Конституції в цілому.

Кравчук прогнозує, що перше засідання Конституційної асамблеї відбудеться, орієнтовно в найближчі 20 днів.

Кравчук повідомив також, що виключає зміну порядку обрання президента України в результаті внесення змін до Конституції.

"Під час організації Конституційної асамблеї ні в кого не виникало питань про зміну порядку формування влади і обрання президента. Я не допускаю обрання президента України в парламенті", - сказав він.

На його думку, зміна цієї норми було б великою політичною помилкою і міняти цей історично сформований процес ніякої необхідності немає.

Перший президент України виступив також за проведення всеукраїнського референдуму з обговорення внесення змін до Конституції.

"Це питання (проведення референдуму) варто обговорити і визначитися з думками людей з цього приводу. Хотілося б прийняти таку Конституцію, щоб не повертатися до цієї теми так часто", - сказав він.

У той же час він підкреслив, що до проведення референдуму на цю тему Конституційна асамблея не має ніякого відношення - це питання має вирішуватися Верховною Радою.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею" 17 травня.

Депутатським фракціям у Верховній Раді і політичним партіям, які не подали пропозиції щодо кандидатур до персонального складу Асамблеї, була надана можливість вносити такі пропозиції протягом її діяльності. Однак опозиція вже заявила, що не увійде до її складу, оскільки вважає, що президент створив неконституційний орган. !zn

Читайте також:

Опозиція вважає асамблею Януковича «неконституційним органом»


Янукович офіційно створив Конституційну асамблею на чолі з Кравчуком

Регіонали і «литвинівці» вже відправили своїх людей до Конституційної асамблеї

Януковичу вже не потрібна опозиція в Конституційній асамблеї