UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кравчук відхрестився від Фокіна і стверджує, що його призначав особисто Зеленський. Хоча раніше говорив протилежне

Ще два тижні тому Кравчук говорив, що сам запропонував кандидатуру Фокіна в ТКГ

Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук стверджує, що не пропонував кандидатуру Вітольда Фокіна на пост свого заступника.

Як розповів 2 вересня Кравчук в ефірі «Еспрессо ТВ», з такою ініціативою нібито виступив особисто президент Володимир Зеленський.

Про це Кравчук заявив на тлі скандалу, що вибухнув після заяв Фокіна про необхідність повної амністії прокремлівських терористів і надання всьому Донбасу «особливого статусу».

«Фокін призначений на цей пост указом президента. Я до цього призначення абсолютно ніякого відношення не маю. Я не пропонував, і це питання не обговорювалося безпосередньо зі мною. Нас запросили обох в Офіс президента, і нам обом запропонували такі посади», - сказав він.

Водночас, за даними РБК-Україна, який посилається на джерело, близьке до переговорного процесу в ТКГ, на кандидатурі Фокіна наполягав саме Кравчук, який відразу заявив, що хоче бачити його своїм заступником.

Крім того, сам Кравчук раніше заявляв, що особисто подав Зеленському подання на призначення Фокіна.

«Він житель Донбасу, з 16 років працював в шахтах, був прем'єр-міністром України, учасником Біловезьких переговорів. Фокін добре знає Донбас, цих людей, у нього багато там контактів. Я думаю, що в такому випадку його можливості і здатність до такого спокійного, компромісного, аналітичного підходу будуть корисними для цієї справи. Я сьогодні зробив подання президенту України, щоб Вітольда Павловича Фокіна призначили першим заступником голови делегації України в Тристоронньої контактній групі", - розповідав ЗМІ Кравчук 18 серпня.

Раніше Фокін заявив, що для припинення війни в Донбасі слід "оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу". Його слова викликали великий резонанс і засудження з боку патріотично налаштованих українців.

За словами Єрмака, заяви Фокіна не відображають офіційної позиції України. Мовляв він щойно приєднався до ТКГ і поки “розбирається з тематикою”. А українська делегація в цілому “намагається пом’якшити чи застосувати виключно в межах національних інтересів України деякі одіозні та двозначні формулювання, на які чомусь погодилася попередня влада”.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає висловлювання в ЗМІ Вітольда Фокіна, провокаційними і такими, які не відповідають національним інтересам.

Зазначимо, що кілька років тому Фокін дав інтерв'ю Дмитру Гордону, в якому багато говорив і про Донбас зокрема. На тлі нового призначення ZN.UA вирішило згадати головні тези тієї розмови.