Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук стверджує, що посаду його заступника після звільнення Вітольда Фокіна не скасують, однак зараз триває робота над наповненням її змістом.
«Цю посаду ввели буквально два місяці тому, і сьогодні ми хочемо проаналізувати, перш за все, яка роль, які повноваження і яку роботу ця людина буде вести», - пояснив він у коментарі «Радіо Свобода».
На думку Кравчука, його заступник не повинен виконувати суто комунікативну функцію, аби вести діалог із людьми на підконтрольній та тимчасово окупованій територіях Донбасу.
«Не просто, що вона (людина) скаже: «Комунікації з людьми, які живуть в неконтрольованих територіях із тими, які перебувають на контрольованих територіях». Це загальна фраза. Нам потрібно чітко знати, чим буде займатися ця людина, і тільки після цього будемо вже під завдання шукати людину, а не завдання окремо від людини», - додав Кравчук.
Зараз кандидатів на посаду заступника Кравчука немає. Сам очільник делегації вважає що «імпровізація тут неприпустима» і варто шукати людину, яка гідна посади.
«Тут треба думати, аналізувати і робити дуже точні з точки зору Конституції і законів України, з точки зору інтересів України висновки», - зазначив він.
Донедавна заступником голови української делегації був перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін. Онука Фокіна стверджувала, що саме вона попросила голову ОП України Андрія Єрмака включити дідуся до складу делегації.
Під час роботи у ТКГ Фокін відзначився низкою одіозних заяв про те, що війна в Донбасі начебто почалася не з вини Росії, а через «мовне питання», протидіють ЗСУ не російські найманці, а «повстанці», і щоб закінчити війну, потрібно піти на поступки Росії у Мінську та оголосили загальну амністію бойовиків тощо.
29 вересня Фокін відвідав засідання парламентського комітету з державного будівництва, куди його викликали саме через заяви щодо Донбасу. На ньому експрем’єр заявив, що не бачить доказів війни Росії проти України.
Заяву Фокіна жорстко розкритикували. Зокрема, члени делегації і її очільник, комітет ВР, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та ексміністр закордонних справ Павло Клімкін. Президент Володимир Зеленський та голова ОПУ Андрій Єрмак були трохи м’якішими, але теж визнали, що той має піти з ТКГ. 30 вересня Вітольда Фокіна вивели з Мінського процесу.
Свою кандидатуру на посаду заступника голови делегації запропонував колишній очільник «Правого сектору» Дмитро Ярош. За даними ЗМІ, розглядалася також кандидатура дипломата та громадського діяча Маркіяна Лубківського.