UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен кандидат повинен балотуватися одночасно в загальнодержавному і місцевому окрузі — експерт

Загальний результат виборів визначається за результатами голосування у загальнодержавному окрузі за системою пропорційного представництва.

На тлі недолугих маневрів навколо виборчої системи, що демонструють прагнення поліпшити те, від чого давно треба відмовитися, заслуговує на увагу суспільства і парламентарів проект закону "Про вибори до Верховної Ради України (за персоніфікованою пропорційною виборчою системою)", з яким Асоціація народних депутатів України звернулася до президента і Верховної Ради України. Характерні особливості пропонованої виборчої системи: вибори 450 народних депутатів відбуваються в єдиному загальнодержавному окрузі й у 300 місцевих округах; кандидатів висувають політичні партії, блоки партій, громадські коаліції (окремі громадські організації і громадяни), а також шляхом самовисування (незалежні кандидати). Кожен кандидат повинен балотуватися одночасно в загальнодержавному окрузі й в одному з місцевих округів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Мусіяка. На його думку, виборець повинен голосувати двома бюлетенями: одним у загальнодержавному окрузі за партію і т.п., другим - за конкретного кандидата у відповідному окрузі.

"Загальний результат виборів визначається за результатами голосування у загальнодержавному окрузі за системою пропорційного представництва. Головне, що персональне голосування відбудеться за цієї системи за кожного кандидата, який отримає мандат", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність коригування законів читайте у статті Віктора Мусіяки "Новий виборчий кодекс - хиткий місток у майбутнє?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".