UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен десятий законопроект у Раді приймається як закон

За два роки роботи Рада поточного скликання ухвалила більше 500 законів. Половину з них прийняли за ініціативи президента і уряду.

Громадянська мережа ОПОРА підвела основні підсумки діяльності Верховної Ради VIII скликання за два роки роботи.

Як зазначила керівник мережі Ольга Айвазовська, 11% законопроектів із зареєстрованих протягом двох років стали законами. Як і за попередніх скликань, президент і уряд більш продуктивні порівняно з депутатами. 81% ініційованих президентом та 29% урядових законопроектів стали законами. Натомість серед зареєстрованих депутатами законопроектів лише кожен 15-й набув чинності. У розрізі фракцій найменш продуктивними були представники "Опозиційного блоку" (3,6%), а максимальний показник серед колег показали депутати з "Радикальної партії" (13,8%).

Втім, депутати не меншою мірою відповідальні за вироблення поточної політики та оновлення правового поля, ніж уряд чи президент, – з 516 законів, прийнятих поточним скликанням, 51% був розроблений депутатами, відзначили в ОПОРІ.

"Разом з тим 99 народних депутатів, незважаючи на значну кількість ініційованих законопроектів, продемонстрували нульовий показник продуктивності законотворчої роботи протягом двох років, – констатує аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут. – Антилідерами є представники "Опозиційного блоку" Наталія Королевська (жоден з 97 законопроектів не став законом), Юрій Солод (79 безрезультативних законопроектів), Дмитро Шпенов (69) та позафракційний Євгеній Мураєв (90). Водночас найпродуктивнішими за два роки стали – Богдан Онуфрик ("Блок Петра Порошенка"), Вікторія Сюмар ("Народний фронт") та Гліб Загорій ("Блок Петра Порошенка")".

У цілому, за даними ОПОРИ, жінки демонстрували дещо вищу продуктивність законотворчої роботи порівняно з депутатами чоловіками, а депутати, обрані за списками політичних партій, виявилися вдвічі продуктивнішими за мажоритарників.

Напередодні спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що законодавчі підстави для проведення дострокових виборів у Верховну Раду зараз відсутні. "У парламенті є більшість, уряд працює, ніяких навіть теоретичних передумов нема для оголошення позачергових виборів. Більшість фракцій таку ідею не підтримують", - сказав він. "Парламент зараз працює так, як не працював багато років до того", - додав Парубій.