UA / RU
Підтримати ZN.ua

Козаченко вважає, що судді КСУ не мають права розглядати конституційність закону про люстрацію

Представник Мін'юсту вважає суддів зацікавленою стороною.

Начальник департаменту люстрації Міністерства юстиції України, вважає, що сьогоднішній склад Конституційного суду України не має право розглядати закон "Про очищення влади", так як більшість суддів є зацікавленою стороною у справі. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Вони практично подарували Януковичу повноваження, а тепер за поданням "нелюстрированных" суддів і нардепів режиму намагаються вирішити, як їм все залишитися на своїх посадах", − зазначила Козаченко. Вона також додала: "Ці судді поставили чіткі умови, які не дають нам права на клопотання"

Саме так. Більшість складу конституційного суду не просто має конфлікт інтересів і не має право розглядати люстраційний ...

Posted by Тетяна Козаченко on 22 жовтня 2015 р.

Під час засідання Козаченко намагалася заявити клопотання про відвід суддів, але голова КСУ Юрій Баулін його відхилив.

22 жовтня Конституційний суд України вирішив продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", не взявши до уваги клопотання співавтора законопроекту народного депутата Леоніда Ємця, який бере участь у роботі Венеціанської комісії. Народний депутат і один з ініціаторів люстрації Єгор Соболєв озвучив свій протест на засіданні суду.16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

На засіданні 16 квітня КСУ відклав розгляд справи на невизначений період. З клопотанням про перенесення слухання цієї справи у КСУ звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція "Народний фронт"). Своє клопотання він мотивував тим, що у Верховну Раду внесено законопроект про внесення змін у закон "Про очищення влади", який зніме питання, порушені у конституційних поданнях.