Згідно з повідомленнями очевидців, у деяких районах міста розпочато стрілянину. Військовослужбовці французької місії з охорони правопорядку «Єдиноріг» зайняли позиції в ряді кварталів столиці.
«Молоді патріоти» - так називають себе вірні Гбагбо ополченці - відновили тренування, готуючись до відбиття штурму Абіджана.
«Жарти закінчилися. Настав час почати серйозну гру. Ми вступили у війну!»- кажуть вірні Л. Гбабо військові.
Раніше було повідомлено, що прихильники Алассана Уаттара зуміли зайняти адміністративну столицю Кот-д'Івуару Ямусукро й портове місто Сан-Педро. Починаючи з понеділка, 28 березня, вони успішно розвивають свій наступ одразу в трьох напрямках: на заході, сході й у центрі країни. За даними опозиції, вірні їй війська контролюють три чверті території країни.
Тим часом Гбагбо починають зрікатися найвірніші соратники. У четвер начальник генштабу Кот-д'Івуару Філліп Мангу, його дружина й п'ятеро дітей звернулися до посольства ПАР в Абіджані з проханням надати їм притулок.
Ситуація в Абіджані погіршується з кожним днем. У четвер більше 3 тисяч ув'язнених утекли з головної в'язниці столиці, повідомляють свідки.
Політична криза в Кот-д'Івуарі загострилася після президентських виборів у листопаді. Виборча комісія й міжнародне співтовариство визнали переможцем лідера опозиції Алассана Уаттара. Однак чинний президент країни Лоран Гбагбо відмовляється залишити посаду.
З того часу в збройному протистоянні двох сторін загинуло понад 460 людей. Більше мільйона стали біженцями.
Рада безпеки ООН також стала на бік обраного президента А. Уаттара й увела санкції проти Лорана Гбагбо.
За матеріалами Euronews