UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контракт Будапешта з «Газпромом»: Кулеба закликав Угорщину не «розкручувати емоції» через кризу

За словами Кулеби, Угорщина могла б укласти економічно вигідний договір, але не в обхід України.

Глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Угорщину не «розкручувати емоції» через кризу, яка виникла після підписання Будапештом угоди з «Газпромом» про транзит газу в обхід України. Міністр зазначив, що транзит в обхід української ГТС був умовою саме РФ.

«Я закликаю угорських партнерів зараз не «розкручувати» емоції, вони дуже часто говорять різні речі про Україну, які нам не подобаються, але ми не реагуємо на них емоційно. Треба діяти прагматично, шукати вихід з цієї кризи, який буде відповідати інтересам і України, і Угорщини, бо це також відповідає інтересам Європи», - заявив Кулеба журналістам.

Глава МЗС також додав, що питання виключення України зі схеми транзиту «блакитного палива» було вимогою Росії, а Угорщина його прийняла.

«Я проти того, щоб в цій ситуації ми керувалися емоціями. Ми або наші угорські партнери. Ми ж не заперечуємо права Угорщини укладати угоду з «Газпромом». Але ми чітко бачимо, що Угорщина могла б укласти не менш економічно вигідний контракт, який би включав транзит через Україну. Ми розуміємо, що питання виключення України зі схеми транзиту було вимогою РФ, Угорщина цю вимогу прийняла, це не відповідає нашим інтересам, ми свої інтереси захищаємо. Ось і вся історія», - додав міністр.

Крім того, Кулеба заявив, що Україна звернеться до Єврокомісії, щоб зрозуміти, як угода Угорщини з «Газпромом» впливає на енергетичну безпеку Європейського Союзу в цілому.

«З Європейською комісією переговоримо, тому що важливо зрозуміти, яким чином ця угода впливає на енергетичну безпеку ЄС в цілому», - пояснив глава МЗС України.

Читайте також: "Газпром" може обмежити або зупинити транзит газу до Угорщини через Україну в жовтні - Макогон

27 вересня МЗС України заявило, що Угорщина підписала новий довгостроковий контракт з російським «Газпромом» на постачання 4,5 млрд кубометрів газу в обхід України. Тоді Дмитро Кулеба заявив, що підписавши договір Угорщина зробила негативний вчинок в рамках українсько-угорських відносин. Він пообіцяв, що відповідь України буде рівнозначною.

Наступного дня стало відомо, що Україна і Угорщина викликають послів через договір Будапешта з «Газпромом». При цьому за словами речника МЗС Олега Ніколенка, українська позиція полягає в тому, що вказаний договір підриває національну безпеку держави і енергетичну безпеку Європи.