На засіданнях тристоронньої контактної групи в Мінську, яка розглядає питання про врегулювання військового конфлікту а Донбасі, жодного разу не розглядалися факти про порушенні режиму припинення вогню.
"Обговорення порушень режиму припинення вогню просто не відбувається. Жодне з десяти тисяч порушень, а також жодне з обмежень свободи пересування як спостерігачів не стає предметом дискусії", - заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александер Хуг.
У зв'язку з цим Хуг закликав сторони покласти кінець обстрілу і безкарності за них, чітко визначивши, звідки і ким виробляються постріли.
Крім того, він висловив стурбованість безпекою працівників ОБСЄ в Донбасі, оскільки в зоні конфлікту їх пересування не лише обмежують, але навіть трапляються і нападу на них, і ці факти також залишаються безкарними, повідомляє DW.
Раніше Хуг повідомляв, що обстріл в зоні конфлікту посилилися вдвічі, особливо на Донецькому напрямку.
Нагадаємо, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляла, що Україна виконала зобов'язання, передбачені Мінськими угодами, в частині надання особливого статусу Донбасу. Закон про особливий статус Донбасу не може вступити в силу до тих пір, поки на окупованих територіях перебувають російські війська, техніка і найголовніше – кожен день стріляють. Поки не відпущені заручники, а місія ОБСЄ не має доступу на всю окуповану територію, підкреслювала вона.
Зазначимо, що згідно з Мінських домовленостей, надання Донбасу "особливого статусу"передбачається ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло ZN.UA, сьогодні прийняття законів з ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочку конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).
Раніше повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.
Детальніше про виконання Мінських угод читайте у статті "Можливе життя поза Мінська?" Віктора Котигоренко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".