UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контактна група щодо ситуації на Донбасі повинна зібратися до 5 липня та обговорити припинення вогню

Глави МЗС чотирьох країн закликають до того, щоб контактна група відновила свою роботу для досягнення безумовного взаємоузгодженого і стійкого припинення вогню.

Міністри закордонних справ України, Росії, Німеччині і Франції виступають за зустріч тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України до 5 липня з метою досягнення згоди припинення вогню на сході України.

"Міністри закликають до того, щоб контактна група відновила свою роботу не пізніше 5 липня для досягнення безумовного взаємоузгодженого і стійкого припинення вогню", - йдеться в заяві за підсумками зустрічі глав МЗС у середу, 2 липня у Берліні.

Міністри домовилися, що це припинення вогню повинно контролюватися спеціальної моніторингової місією ОБСЄ в Україні. "У цьому контексті міністри домовилися вжити всі необхідні заходи і використовувати свій вплив на зацікавлені сторони для досягнення цієї мети", - наголошується в заяві.

Крім того, сторони підкреслили важливість якнайшвидшого звільнення всіх заручників. "Міністри також вітають готовність Росії надати доступ українським прикордонникам до російської території, щоб взяти участь в контролі на прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на час взаємного припинення вогню", - підкреслюється в заяві.

Також міністри висловилися за повернення під контроль української сторони пунктів пропуску "Ізварине" та "Червонопартизанськ", а також за сприяння спостерігачам ОБСЄ, які працюватимуть на російських пунктах пропуску.

"Всі сторони повинні сприяти створенню безпечного середовища", - сказано в заяві.

Глави МЗС також підкреслили необхідність забезпечення безпеки і захисту журналістів, які працюють у східних регіонах України. !zn

Читайте також:

ОБСЄ створила контактну групу з українсько-російському кризи

В "ДНР" готові провести переговори про припинення вогню

РФ згодна пустити на свої КПП українських прикордонників і ОБСЄ з відновленням перемир'я

Україна готова піти лише на двостороннє припинення вогню при моніторингу ОБСЄ