UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контактна група домовилася про припинення вогню до 1 вересня

У той же час бойовики заявляють, що компроміс щодо відведення техніки калібром менше 100 мм не знайдено.

Тристороння контактна група вважає необхідним досягти припинення вогню в Донбасі з початком нового навчального року в школах і домовилася перевірити втілення цієї домовленості 1 вересня, заявив спецпредставник ОБСЄ в контактній групі Мартін Сайдик після засідання групи в Мінську.

"Тристороння контактна група вважає важливим і необхідним з урахуванням початку нового навчального року досягти стійкого припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення в якості практичного кроку у забезпеченні виконання відповідних положень Мінських домовленостей", - підкреслив Сайдик.

У цьому зв'язку він зазначив, що "сторони (України, Росії та ОБСЄ - ред.) домовилися 1 вересня спільно перевірити дійсне втілення цієї ініціативи".

"Хотів би сказати, що я радий, що учасники робочої групи з гуманітарних питань домовилися про те, що необхідно зробити все можливе для забезпечення максимальної безпеки шкільних установ, розташованих уздовж лінії зіткнення", - заявив спецпредставник ОБСЄ.

За його словами, для цієї мети сторони повинні до 1 вересня обмінятися інформацією відповідно точного місцезнаходження шкіл і надати ці дані ЗМІ та ОБСЄ.

У той же час представник бойовиків "ДНР" Денис Пушилин заявив, що компроміс з відведення техніки калібром менше 100 мм поки не знайдений, передає сепаратиське видання ДАН.

12 серпня Євросоюз закликав контактну групу по Донбасу активізувати переговори у зв'язку із загостренням в зоні АТО. Так, на початку серпнябойовики здійснили рекордну кількість обстрілів в Донбасі.

16 серпня бойовики обстріляли Сартану - селище біля Маріуполя, в результаті загинули двоє мирних жителів, близько 50 будинків пошкоджені.

У СЦКК причини активізації атак бойовиків пов'язують з бажанням бойовиків залякати мирне населення, а також дискредитувати місцеву владу і українську армію.

В ЄС зазначили, що бої під Старогнатівкою порушили Мінські домовленості, також як і останні акції, спрямовані проти спостерігачів ОБСЄ (включаючи обстріл моніторингової місії, підпал автомобілів ОБСЄ).