Конституційний суд України визнав неконституційним закон про внесення змін до регламенту Верховної Ради, згідно з якими народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.
Це випливає з рішення КСУ, ухваленого за зверненням 47 народних депутатів, оприлюдненим 31 травня.
Парламентарії у своєму зверненні просили визначити відповідність Конституції закону "Про внесення зміни до регламенту Верховної Ради України" від 11 січня 2012 року, згідно з яким народні депутати не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародних договорів України.
До внесення цієї зміни парламентарії були суб'єктами права законодавчої ініціативи щодо законів про денонсацію міжнародних договорів України.
Як повідомлялося, опозиційні парламентарії неодноразово реєстрували в Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
21 квітня 2010 року, президенти Росії та України - Дмитро Медвєдєв і Віктор Янукович - в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази у Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом її продовження ще на п'ять років. Влада пояснила таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про пільгові ціни (знижки) на газ для України.
Дана угода була ратифікована Радою 27 квітня 2010 року. !zn
Читайте також:
Більшість українців не хочуть бачити Чорноморський флот у Севастополі
Путін: Росія не планує виводити флот із Севастополя
Азаров: ЧФ РФ у Криму впливає на політику України як Гібралтар на політику Іспанії
Ми самі відчинили ворота, ми самі...