UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд розгляне законність медреформи

КСУ вирішив відкрити провадження за зверненням депутатів.

Конституційний суд України прийняв рішення відкрити конституційне провадження за поданням 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення. Подання про неконституційність реформи ще в лютому подали депутати "Опозиційного блоку", до яких приєднався колишній міністр охорони здоров'я в Кабміні Яценюка Олег Мусій.

"Постановою колегії відкрито конституційне провадження у справі. Здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати суду", - йдеться в повідомленні суду.

У поданні парламентарії зазначили, що оспорюваний закон запроваджує механізм, що змінює пряме бюджетне фінансування закладів охорони здоров'я, які надають безкоштовну медичну допомогу громадянам, тільки на часткову оплату медпослуг з боку держави, що не відповідає ст. 22 та ст. 49 Конституції. Крім того, народні депутати заявили, що положення закону недостатньо чіткі і конкретні, а тому можливо їх неоднозначне тлумачення.

Нагадаємо, що закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", згідно з яким пацієнт сам буде вибирати собі сімейного лікаря без прив'язки до прописку набрав чинності 30 січня.

З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи. Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості підписали з ним декларацію пацієнтів. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня.