UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд продовжить розгляд закону про люстрацію 22 жовтня

Через півроку Конституційний суд знову візьметься за закон про очищення влади.

Конституційний суд України 22 жовтня продовжить розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", повідомляється на сайті КСУ.

16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КСУ звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

Мова йде про осіб, які займали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Зазначений заборона застосовується до осіб, які займали ці посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період за власним бажанням.

Крім того, оспорюються положення цього закону про заборону займати посади для суддів, які винесли рішення проти учасників Євромайдану.

Читайте також: Венеціанська комісія радить Україні відділити люстрацію від боротьби з корупцією

На засіданні 16 квітня КСУ відклав розгляд справи на невизначений період. З клопотанням про перенесення слухання справи в КСУ звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція "Народний фронт"). Своє клопотання він мотивував тим, що у Верховну Раду внесено законопроект про внесення змін у закон "Про очищення влади", який зніме питання, порушені у конституційних поданнях.

За даними "Громадського люстрационного комітету", з моменту вступу в силу закону "Про очищення влади" в Україні були офіційно люстровані більше 700 високопосадовців, які тепер протягом десяти років не можуть повертатися на держслужбу.