UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес цього тижня розгляне питання продовження дії акту про ленд-ліз для України на 2024-й — посол

Маркарова пояснила, що ним Україна зможе скористатися, якщо використає усі можливості збройних грантових програм від США, які зараз є пріоритетним питанням. 

Посол України в США Оксана Маркарова розповіла, що цього тижня Конгрес також повинен розглянути правки до законопроєкту про оборонний бюджет на 2024-й, зокрема й ті, які стосуються ленд-лізу для України. Під час телемарафону вона додала, що завдання для української делегації - аби у Штатах ухвалили бюджет для підтримки нашої країни на весь наступний рік. 

"Ми будемо вдячні за нашу допомогу і сподіваємось, що найближчим часом, протягом наступних двох тижнів, обидві партії знайдуть компроміс і ухвалять пакет, у якому буде саме та допомога, на яку ми чекаємо, - збройна, пряма бюджетна, гуманітарна, енергетична", - наголосила Маркарова, додаючи, що це сьогодні головне питання. 

Паралельно з цим триває робота щодо забезпечення України конкретними типами озброєнь, розширення антиросійських санкцій та конфіскації на користь нашої держави активів держави-агресора, зауважила посол. 

"П’ятий трек - це так званий військовий бюджет, закон NDA, який розглядається на цьому тижні. Це той проєкт, у якому ми просимо і Палату представників, і Сенат продовжити дію акту про ленд-ліз на 2024 рік", - розповіла Маркарова, назвавши це додатковим інструментом.

Посол пояснила, що наша країна хоче отримати збройні грантові програми. Але якщо станеться так, що Київ вичерпає їх раніше, то "буде дуже добре мати цей інструмент як допоміжний". 

Читайте також: Маркарова пояснила, чому Зеленський скасував розмову з сенаторами США

Ленд-ліз - це програма, за якою США надають союзникам техніку та зброю у тимчасове користування з правом викупу після закінчення війни або повернення назад. Навесні 2022-го року вона була схвалена для України, втім, досі жодних поставок по ній не було. Штати весь цей час відправляли допомогу Києву безкоштовно, адже Конгрес виділяв на це фінансування, тож потреби в активізації ленд-лізу не виникало.