UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США затвердив план запобігання «фіскальному обриву»

У США палата представників конгресу схвалила законопроект, який скасовує податкові пільги для багатих. Ці заходи дозволять збільшити держдоходи на 600 мільярдів доларів протягом 10 років.

Палата представників Конгресу США увечері 1 січня підтримала бюджетну угоду, що запобігає підвищенню податків для більшості американців і не допускає «фіскального обриву».

Угода передбачає скасування податкових пільг для громадян США, чий річний дохід перевищує 400 тисяч доларів (450 тисяч доларів для сімей). В результаті прийняття угоди автоматичний секвестр бюджету - скорочення загальних витрат бюджету США на 1,2 трильйона доларів в 2013-2021 роках - відкладається на два місяці.

Документ був схвалений 257 голосами членів Палати представників проти 167 голосів. Для остаточного ухвалення угоди його повинно бути підписано президентом США Бараком Обамою. Як очікується, це відбудеться в найближчі години.

Згідно з документом, громадяни США з річним доходом понад 400 тисяч доларів повинні будуть платити податки в розмірі 39,6 відсотків. Крім того, угода передбачає підвищення податку на нерухомість вартістю від 10 мільйонів доларів. Як очікується, ці заходи дозволять збільшити держдоходи на 600 мільярдів доларів протягом 10 років.

Рішення конгресу є великою перемогою президента Барака Обами, який всі ці роки домагається підвищення податків для найбільш заможних американців і збереження завдяки цьому зниженої податкової ставки для середнього класу.

Крім того, угода передбачає підвищення податку на фонд заробітної плати з 4,2% до 6,4%, підвищення податків для приватних осіб, чий дохід складає більше 400 тисяч доларів на рік, збільшення допомоги з безробіття для тих, хто знаходиться без роботи не більше одного року, і скорочення таких посібників для тих, хто шукає роботу вже більше одного року.

Угода була прийнята після довгих обговорень в Палаті представників. На першому засіданні палати, яке пройшло вдень 1 січня, республіканська більшість відхилила голосування, наполягаючи на внесенні поправок до угоди. Так, республіканці пропонували додатково скоротити держвитрати на 330 мільярдів доларів, чого не передбачав документ, схвалений Сенатом США раніше в той же день.

Республіканці пропонували повернути угоду на повторний розгляд Сенатом США після внесення необхідних поправок. Однак після переговорів з лідерами Сенату, які висловилися проти змін, члени Палати представників відмовилися від плану зміни угоди. !zn

Читайте також:

Влада США в останній момент знайшла компроміс і запобігла «фіскальному обриву»

Обама перервав свою відпустку, щоб врятувати країну від фіскального обриву

Єврозона залишається гальмом для світового економічного зростання

ООН погіршила прогноз по світовій економіці на найближчі два роки