UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США підтримав законопроект про українсько-американську співпрацю у сфері кібербезпеки

Україна та США взаємодіятимуть у сфері кібербезпеки задля протидії російській гібридній агресії.

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроет "Про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки". За відповідну активнішу взаємодію між двома країнами в умовах російської гібридної агресії виступили 404 конгресмени, інформує посольство України в США.

"Документ передбачає допомогу Україні в удосконаленні стратегії кібербезпеки, зокрема, щодо посилення захисту комп'ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприяння участі України у програмах обміну інформацією", - йдеться в повідомленні.

Також у законопроекті Сполучені Штати підтверджують свою відданість Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

Документ ще має пройти затвердження в Сенаті, після чого президент США має підписати його для набуття ним чинності.

Додамо, що над документом спільно працювали демократ і республіканець, члени Конгресового українського корпусу Брендан Бойл та Браян Фітцпатрик.

Нагадаємо, що в Україні відкрився Центр реагування на кіберзагрози(Cyber Threat Response Center, CRC) при Раді національної безпеки і оборони. Центр повинен виявляти на ранніх стадіях виникнення кіберзагрози і забезпечувати швидку її локалізацію. Центр створений Госспецсвязью як ядро національної системи кібернетичного захисту України.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко підписав прийнятий 5 жовтня минулого року Верховною Радою закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".

Документ створює основи національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин поряд з організаційно-адміністративними і техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства.

Координувати діяльність у сфері кібербезпеки буде президент через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.