Старий світовий порядок з непорушними кордонами більше не може впоратися із завданням безпеки. І конфлікт в 3, так само як в Іраку, Сирії і Ізраїлі, продемонстрував це.
Про це сьогодні на сторінках The Guardian пише Річард Нортон-Тейлор. Він зауважує, що українські кордони були порушені Росією, а Володимир Путін силою добивається створення нової країни на території України.
У відповідь НАТО збирається в Уельсі, що обговорити способи, як можна зупинити Кремль і зберегти старий світовий порядок.
В цей же час ісламісти намагаються перекроїти кордони Сирії і Іраку, влаштувавши в цих двох країнах криваву бійню і оголосивши про створення нового ісламського халіфату.
Ізраїль нині має справу з "Хізбаллою", яка вимагає незалежності Палестини. Автор зауважує, що ці конфлікти спалахнули в часи глобалізації, коли кордони між країнами стають все менш важливими.
"Старі національні кордони все більше стають незначними. Концепція національного суверенітету все частіше підриваються. Навіть Путін повинен розуміти це", - пише автор статті натякаючи, що населення Росії неоднорідне з точки зору національної складової.
Лишається питання, як відповісти на дії націоналістів, які намагаються встановити нові кордони в світі, і інтернаціоналістів, які намагаються їх зламати. Відповідь має бути такою, щоб зберегти співпрацю між країнами, але відкинути будь-чию насильницьку ідеологію, яка є в ісламістів і росіян нині.
"Новий регіональний порядок не повинен передбачати появу нових кордонів, а має базуватися на новій формі федералізму. Це поняття не повинно бути лайкою, якщо воно дійсно побудоване на демократії і будується від народу до політики. В Брюсселі та у всьому світі мають над цим задуматися", - йдеться в статті.
Сьогодні в Новій Зеландії Генсек ООН закликав ЄС не шукати військового рішення конфлікту в Україні.