UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітети Ради Федерації РФ підтримали невикористання російських військ в Україні

З пропозицією скасувати дозвіл на використання армії в Україні раніше президент Росії звернувся до Ради Федерації Російської Федерації.

Профільні комітети Ради Федерації з оборони і безпеки, з міжнародних справ і конституційного законодавства на спільному засіданні в середу рекомендували Радфеду підтримати звернення президента Володимира Путіна з пропозицією про скасування постанови СФ про використання Збройних сил РФ в Україні.

Радфед розгляне це питання у середу на пленарному засіданні, відповідний лист до голови держави надійшов у верхню палату напередодні.

Як пояснив прес-секретар президента 3, це зроблено "з метою нормалізації і врегулювання ситуації у східних регіонах України, а також у зв'язку з початком тристоронніх переговорів з даного питання".

Радфед в середу розгляне це питання на пленарному засіданні, відповідний лист російського лідера надійшов у верхню палату напередодні.

Нагадаємо, 1 березня, президент Росії Володимир Путін вніс звернення до Ради Федерації про використання Збройних сил РФ на території України до нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні.

Профільні комітети Ради Федерації з безпеки та міжнародних справ розглянули звернення президента РФ до верхньої палати про використання військ РФ на території України до нормалізації там ситуації і одноголосно рекомендували сенаторам підтримати його.

Рада безпеки ООН, надзвичайно скликана у цей же день у зв'язку з ситуацією в Україні, висловила підтримку територіальної цілісності України, закликала усі сторони до політичного діалогу і нагадала про виконання міжнародних договорів, включаючи Будапештський меморандум 1994 року та угоду між Україною і Росією від 1997 року.

В той же день США закликали Раду безпеки ООН направити в Україну міжнародну посередницьку місію.

У понеділок, 23 червня, у захопленій бойовиками Донецької ОДА пройшли багатосторонні переговори про врегулювання ситуації на сході між представниками України, "ДНР" і "ЛНР" та їхніми посередниками, а також Росії та ОБСЄ.

Як заявив екс-президент України 3, сторони змогли домовитися про припинення вогню, до ранку 27 червня. "Ми домовилися про двостороннє припинення вогню до 10 ранку 27 червня", - заявив Кучма на брифінгу після закінчення переговорів. !zn

Читайте також:

Білий дім чекає від Путіна не слів, а реального припинення підтримки бойовиків на Донбасі

Порошенко не виключив дострокового припинення перемир'я на сході України

Путін запропонував скасувати постанову про використання армії на території України