UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Європарламенту схвалив проект механізму припинення безвізового режиму

Компромісний проект механізму припинення безвізового режиму буде винесено на голосування в ЄП на наступному тижні.

Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив компромісний варіант механізму припинення безвізового режиму для третіх країн, від затвердження якого залежить лібералізація візового режиму для України.

Як повідомляє "Укрінформ", голосування з даного питання комітет провів на своєму засіданні в Брюсселі 8 листопада.

У комітеті стверджують, що запропонований механізм буде проголосовано в Європарламенті на наступному тижні.

Нагадаємо, сьогодні Комітет постійних представників країн ЄС затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму.

Після затвердження механізму Комітетом постійних представників, постанова буде направлена до Європейського парламенту на голосування в першому читанні і прийняття Радою ЄС.

Після схвалення механізму Комітетом постійних представників країн ЄС та комітетом Європарламенту, глава Європейської Ради Дональдом Туск написав у своєму Twitter, що суперечки з приводу механізму припинення безвізу добігли кінця, і тепер нічого не заважає скасуванню віз для України та Грузії.

Напередодні президент України Петро Порошенко повідомив, що керівництво Європейського Союзу попередньо погодило механізм призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.

Раніше повідомлялось, що тристоронні консультації між інститутами та країнами-членами ЄС щодо механізму припинення безвізового режиму, що відбулися 29 листопада, завершилися безрезультатно.

Нагадаємо, від затвердження в ЄС механізму припинення безвізового режиму залежить розгляд питання про надання безвізового режиму для України.

Раніше комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан заявив, що ЄС зіткнеться з проблемами, якщо не надасть Україні безвиз, проте завдання по його введенню вже до кінця поточного року є надто амбітною.