UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради відмовився розглядати законопроекти про незаконне збагачення – Найєм

З порядку денного зняли як президентський законопроект, так і альтернативні, повідомив депутат.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відмовився розглядати законопроекти про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, повідомив у Facebook народний депутат Мустафа Найєм. За його словами, з порядку денного було знято як президентський законопроект, так і альтернативні.

"Рішення було ініційоване Ігорем Мосійчуком (перший заступник голови комітету, - ред.) і прийнято шістьма з одинадцяти членів комітету. Зокрема, голосами трьох представників "Блоку Петра Порошенка", - написав Найєм.

Комітет на засіданні 13 березня повинен був розглянути законопроекти, які передбачають кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Першими питаннями на порядку денному стояв президентський законопроект (№10110), а також ще чотири альтернативних ініціативи від депутатів.

7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентаріїв невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.

Тим часом депутати продовжують реєструвати законопроекти про покарання за незаконне збагачення чиновників. У вівторок відповідний законопроект вніс депутат з фракції "Самопомічі" Єгор Соболєв (№10110-5), в середу – позафракційні депутати Вікторія Пташник і Ганна Гопко (№10110-6). Сумарно зареєстровано вже сім подібних законопроектів.

Законопроект, який раніше подала лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, відкликали і зняли з розгляду.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 КК України неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ розкритикували Світовий банк і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.