UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради рекомендував посилити відповідальність за кримінальні порушення проти журналістів

Комітет підтримав прийняття в цілому відповідного законопроекту.

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував народним депутатам прийняти у другому читанні та в цілому законопроект, який посилює відповідальність за вчинення кримінальних злочинів проти журналістів. Таке рішення підтримали 19 членів комітету з тих, що були присутні на засіданні, передає "Інтерфакс-Україна".

У проекті закону йдеться про те, що за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими він користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю каратимуть штрафом від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років. Те ж саме стосується і незаконної відмови в доступі журналіста до інформації, незаконної заборони висвітлювати окремі теми, показу окремих осіб, критикувати суб'єкт владних повноважень, а також будь-якого іншого умисного перешкоджання здійсненню журналістом законній професійній діяльності.

За вплив у будь-якій формі на журналіста для того, щоб перешкоджати виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його законною професійною діяльністю передбачено покарання у вигляді штрафу від 17 тис. грн до 34 тис. грн. Альтернативним покаранням за таке правопорушення може стати арешт на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років карається.

До того ж, у разі прийняття закону, за дії, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб потрібно буде заплатити штраф від 34 тис. грн до 51 тис. грн. Або ж документ передбачає обмеження свободи на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Читайте також: Наступного тижня Рада планує розглянути проект держбюджету на 2021 рік – народний депутат

У першому читанні Верховна Рада прийняла законопроект під час засідання 4 листопада. Тоді за документ проголосували 305 народних депутатів.