Комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував схвалити законопроект №3908-1, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.
Так, при підготовці законопроекту до другого читання від парламентаріїв надійшло 45 поправок і пропозицій, з яких підкомітет рекомендує 22 врахувати (в тому числі дві частково), а 23 - відхилити.
"Комітет прийняв рішення затвердити порівняльну таблицю і рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у цілому як закон", - йдеться в повідомленні.
Документ пропонує карати за домашнє насильство суспільно корисними роботами зі спрямуванням коштів за їх виконання потерпілому.
Також планується збільшити термін адміністративного арешту в якості санкції за домашнє насильство.
Законопроект передбачає, що такі справи зможуть розглядати без присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відзначимо, під час пандемії коронавірусу, кількість випадків домашнього насильства помітно зросла. Так, принаймні кожна третя жінка є жертвою насильства. За даними ОБСЄ, 64% українців вважають, що насильство над жінками є поширеним феноменом, 67% жінок говорять, що вони переживали психологічне, фізичне або сексуальне насильство з боку своїх партнерів або інших осіб у віці від 15 років. Тільки половина жінок вважають, що вони знають, що треба робити в разі насильства. Менше половини жінок - 47% - вважають, що вони погано поінформовані або зовсім не знають, що робити в такій ситуації.
У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що на обліку перебуває понад 80 тисяч аб'юзерів. Однак залишається лише здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються безкарними, а жертв - без шансів на відшкодування збитку. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.