UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради провалив всі законопроекти щодо Тимошенко

Члени опозиції заявляють, що провалом законопроектів щодо Тимошенко влада взяла курс на зрив підписання асоціації у Вільнюсі.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відправив на доопрацювання всі чотири законопроекти, в яких пропонуються шляхи виконання умов ЄС щодо вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Таке рішення підтримали більшість членів комітету, що складається з депутатів від Партії регіонів. Також більшість підтримала пропозицію члена комітету Віталія Журавського створити на базі комітету робочу групу з доопрацювання всіх чотирьох законопроектів. Керівником групи обрано регіонала Геннадія Васильєва. При цьому, більшість відхилила пропозицію свободівця Андрія Міщенка взяти за основу для доопрацювання законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабункой, пише Ліга.net.

Як пояснив член комітету від "Батьківщини" Сергій Сас, законопроекти по Тимошенко будуть завтра внесено в сесійний зал і, швидше за все, провалені. Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк підкреслив, що опозиція була згодна на будь-які компроміси щодо закону про прокуратуру, про вибори і по законопроекту Анжеліки Лабунської. "Але такої волі з боку Партії регіонів немає, і це означає, що відсутність цих законів не що інше, як зрив саміту у Вільнюсі і зрив підписання угоди між Україною і ЄС про асоціацію", - підкреслив Яценюк.

Нагадаємо, до Верховної Ради внесено законопроекти лідерів трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "УДАР" Віталія Кличка і "Свобода" Олега Тягнибока - передбачає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко з погашенням їй судимості (№3479); позафракційних народних депутатів Сергія Міщенка про внесення змін до Кримінально-виконавчий кодекс (№2453а), Анжеліки Лабунської - про внесення змін до ст.84 Кримінального кодексу про можливість лікування засуджених за кордоном (№3461); Володимира Купчака - щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод ув'язнених під варту, засуджених до позбавлення волі, а також які перебувають на лікуванні за межами пенітенціарних установ засуджених осіб. Всі вони спрямовані на вирішення "питання Тимошенко".

Очікувалося, що парламент розгляне всі 4 законодавчі ініціативи на засіданні в четвер.

Спостерігачі від Європейського парламенту, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, і рекомендували парламентським фракціям прийняти його якомога швидше.

28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, одне з них - звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Регіонали підтвердили своє небажання голосувати за схвалений ЄС законопроект про лікування Тимошенко

Партія регіонів забракувала схвалений ЄС законопроект про лікування Тимошенко

Регіонали проігнорували завдання комітету з розгляду законопроектів з "питання Тимошенко"