UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради переніс на середу розгляд законопроекту щодо мобілізації – депутат

11 січня законопроєкт може піти на голосування у Раду.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради завершив сьогоднішнє засідання і переніс на середу, 10 січня, розгляд урядового законопроєкту щодо мобілізації. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram

“Відповідно завтра (найбільш вірогідно) підготують рішення про рекомендації ухвалення урядового закону за основу з пропозиціями від комітету (які мають бути враховані до другого читання)”, – написав народний обранець.

Читайте також: НБУ братиме участь в підготовці законопроєкту про мобілізацію - Андрій Пишний

Він спрогнозував, що на голосування у першому читанні законопроект буде відправлено 11 січня.

Зазначимо, що Железняк не є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

У Верховній Раді України зареєстровано уже п’ять законопроєктів про мобілізацію – урядовий під номером № 10378 та чотири альтернативних.

25 грудня у парламенті було зареєстровано законопроєкт Кабінету міністрів про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зазнав шквал критики від політиків та представників громадськості. Так, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.

Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що у комітету  є зауваження практично до всіх 73 сторінок законопроєкту про мобілізацію.На разі депутати думатимуть, як саме можна доопрацювати законопроєкт.

Напередодні комітет парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував доопрацювати законопроєкт Кабміну щодо змін у мобілізації, урахувавши положення альтернативних законопроєктів. Було названо низку додаткових зауважень, а Комітет  з питань антикорупційної політики постановив, що законопроєкт  містить корупційні ризики.