UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради не зміг рекомендувати внести зміни до закону про суспільне телебачення та радіомовлення

Тому комітет не завершив працювати над проектом закону.

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики не зміг затвердити рішення щодо того, аби рекомендувати народним депутатам ухвалити у другому читанні законопроект №4413 “Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", повідомили у пресслужбі Верховної Ради. Комітет розглядав проект закону під час засідання 18 січня.

“За результатами обговорення  Комітет не зміг затвердити рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти  у другому читанні та в цілому проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України” щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами” №4413, тому не завершив роботу над цим законопроектом”, - йдеться у повідомленні.

У законопроекті йдеться про те, що депутатські фракції та групи Верховної Ради поточного скликання повинні не пізніше ніж за два місяці до спливу повноважень членів Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, направити нових з урахуванням вимог даного закону. 

Водночас депутатські фракції та групи, які вже розформовані, або сформувалися після делегування членів Наглядової ради НСТУ фракціями та групами поточного складу Ради, не зможуть направити своїх представників до Наглядової ради. Також представника не можна делегувати, якщо до дати проведення виборів нового складу Верховної Ради залишилося менше 180 календарних днів.

Також ухвалений закон передбачає, що термін повноважень Наглядової ради НСТУ становитиме п'ять років.

Читайте також: Аласанія про арешт коштів "Суспільного": "Справа політична, людська логіка тут не працює"

У першому читанні проект закону №4413 Верховна Рада ухвалила у грудні минулого року. Тоді документ підтримали 260 народних депутатів.