Верховна Рада України у четвер, 16 листопада, не зможе розглянути законопроект "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" (№7163) через відсутність рішення профільного комітету.
У середу, 15 листопада, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони розглянув поправки до законопроекту, але не досяг консенсусу з низки положень законопроекту, запропонованих до другого читання.
Так, депутати не змогли сформувати позицію комітету щодо редакції статті 10, якою визначається перелік заходів, які можуть проводитися військовими та особами, залученими до забезпечення нацбезпеки в Донбасі, для забезпечення територіальної цілісності України.
Комітет доручив робочій групі напрацювати текст, яким визначатимуться умови, повноваження і територія застосування цих заходів.
За підсумками засідання голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський (фракція "Народний фронт") заявив про необхідність додаткового засідання для розгляду відповідних напрацювань. Також членам комітету необхідно сформулювати остаточну редакцію низки інших положень даного законопроекту.
Для винесення законопроекту до сесійної зали і його розгляду в другому читанні потрібен висновок комітету по документу, також повинні бути розглянуті усі поправки.
Раніше російська газета "Комерсант" повідомила про те, що у законопроект щодо забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу може бути внесений пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією. Повідомлялося, що таку поправку внесе депутат з фракції "Блок Петра Поршенка" Іван Вінник.
Своєю чергою Вінник заявив про те, що не вносив у законопроект поправку про розрив дипвідносин з РФ, але має намір запропонувати у прикінцевих положеннях законопроекту зобов'язати Кабмін привести українське законодавство у відповідність до практики міжнародного права.
Своєю чергою президент України Петро Порошенко не підтримав ідею розриву дипломатичних відносин з Росією. А депутат від БПП Олексій Гончаренко заявив про те, що фракція БПП у Верховній Раді не підтримує поправку про розрив дипвідносин з РФ і не проголосує за неї.