UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія Україна-НАТО проведе засідання на рівні послів

Засідання Комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях блокує Угорщина. Проведуть засідання на рівні послів.

Засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів відбудеться у понеділок, 28 травня, поінформував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, повідомляє агентство "Укрінформ".

"Пізніше сьогодні у Брюсселі пройде засідання Комісії НАТО-Україна на рівні послів", - заявив глава Альянсу, відповідаючи на запитання голови делегації України в ПА НАТО Ірини Фріз, чому в НАТО блокують зустрічі з Україною на міністерському та вищому рівнях, але водночас планують провести цього тижня засідання з представниками агресивної Росії.

Говорячи про блокування з боку Угорщини євроатлантичної інтеграції України, Столтенберг відзначив, що перебуває у тісному контакті з президентом України Петром Порошенком та міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

"Ми продовжимо надавати допомогу та підтримку Україні", - запевнив генсек НАТО.

Відносно претензій угорської сторони до України щодо мовної статті закону про освіту, глава Альянсу вкотре висловив сподівання, що Київ і Будапешт вирішать цю проблему якнайскоріше.

"Дуже важливо визнавати право кожної меншини вивчати рідну мову, але вони повинні мати можливість вивчати державну мову", - зауважив Столтенберг.

Як відомо, цього тижня у Брюсселі планується проведення засідання Ради НАТО-РФ.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не тільки проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення Комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не тільки для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".